Wyślij zapytanie o Cobra lampa podłogowa

Cobra lampa podłogowa
Lampa podłogowa Cobra duńskiego producenta Gubi projektowana przez Gretę Grossman.
Lampa podłogowa Cobra duńskiego producenta Gubi projektowana przez Gretę Grossman.
0 sztuka sztuki
produkt na zamówienie (4-6 tygodni)
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Lampa podłogowa Cobra duńskiego producenta Gubi projektowana przez Gretę Grossman.
Cobra lampa podłogowa
Lampa podłogowa Cobra duńskiego producenta Gubi projektowana przez Gretę Grossman.
Odbiorca: :
* Pola wymagane
lub Anuluj
Lampa podłogowa Cobra duńskiego producenta Gubi projektowana przez Gretę Grossman.
długość | 67 cm |
wysokość | 118 cm |
żródło | max 1x 30W E14 (halogen) |
marka | Gubi |
design | Greta M. Grossman |
Grossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.
Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.
Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.
Brak komentarzy do tego produktu.
Lampa podłogowa Pedrera PD2 duńskiej marki Gubi. Design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet. Majestatyczna kolekcja lamp zaprojektowanych przez wybitnego projektanta Corsini'ego i jego ucznia Millet'a. Zainspirowani przez słynną budowlę "La Pedrera" stworzyli jedyne w swoim rodzaju oprawy wykonane z perforowanego metalu.
Designerska lampa podłogowa Orbital włoskiego producenta Foscarini dostępna w wersji białej lub kolorwej.
Lampa Parentesi włoskiego producenta Flos. Design Achille Castiglioni & Pio Manzu.
Lampa podłogowa Luminator włoskiego producenta Flos. Design Achille & Pier Giacomo Castiglioni.
Lampa podłogowa Twisty włoskiego producenta Tonon. Korpus lampy jest wykonany z tkaniny elastycznej. Design Stefan Heiliger.
Designerska lampa podłogowa Birdie włoskiego producenta Foscarini w eleganckich głębokich kolorach.
Designerska LED-owa lampa podłogowa Tuareg włoskiego producenta Foscarini.
Lampa podłogowa New Nature włoskiego producenta Artemide. Design Ross Lovegrove.
Lampa podłogowa Cosmic Leaf Terra włoskiego producenta Artemide. Design Ross Lovegrove.
Lampa podłogowa Florensis włoskiego producenta Artemide, zaprojektowana przez Ross'a Lovegrove'a "jest pojęciem estetyki oświetlenia dla wszelkiego rodzaju zastosowań." To urządzenie wygląda jak organizm roślinny, projekt czerpie inspiracje z form organicznych, których funkcje są zarówno estetyczne jak i techniczne. Jego dyfuzor kształtem przypominający...
Lampa podłogowa Doride włoskiego producenta Artemide. Design Karim Rashid.
Lampa podłogowa Demetra Lettura włoskiego producenta Artemide. Design Naoto Fukasawa. Demetra Lettura jest opcjonalnie dostępna z czujnikiem obecności.
Lampa podłogowa Empirico Terra włoskiego producenta Artemide. Design Karim Rashid.
Lampa podłogowa Reall włoskiego producenta Artemide. Design Carlotta de Bevilacqua.
Lampa podłogowa Solium włoskiego producenta Artemide. Design Karim Rashid.
Lampa podłogowa Tolomeo Mega Terra włoskiego producenta Artemide to ikona designu. Design Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina.
Lampa podłogowa Twiggy włoskiego producenta Foscarini. Design Marc Sadler. Twiggy można przedłużyć 1 lub 2 predłużkami które można opcjonalnie zamówić.
Lampa podłogowa Toio włoskiego producenta Flos dostępna w trzech kolorach: czarny, biały i czerwony. Design Achille i Pier Giacomo Castiglioni.
Bestlite jest w ciągłej produkcji od 1930 r. Winston Churchill był jednym spośród wielu sławnych użytkowników tej serii. Bestlite gości w stałych kolekcjach Muzeum Victoria & Albert oraz Muzeum Projektowym w Londynie. Dziś Bestlite cieszy się statusem globalnej ikony designu.
Bestlite jest w ciągłej produkcji od 1930 r. Winston Churchill był jednym spośród wielu sławnych użytkowników tej serii. Bestlite gości w stałych kolekcjach Muzeum Victoria & Albert oraz Muzeum Projektowym w Londynie. Dziś Bestlite cieszy się statusem globalnej ikony designu.
Lampa stojąca Bellevue AJ7 duńskiego producenta &tradition projektowna przez mistrza Arne Jacobsen. Bellevue to re-edycja jednego z pierwszych projektów Arne Jacobsen w nowoczesnych modnych kolorach. Rodzinna lamp Bellevue składa się z lampy stojącej, lampy stołowej i kinkietu.
Lampa On The Edge duńskiej marki Menu może być stosowana jako lampa stołowa lub podłogowa. Kierunek światła zależy od tego na jaki kant lampa On The Edge jest postawiona.
Ogrodowa choinka świetlna Chrismy projekowana przez Teresę Sapey dla Vondom. Choinka Chrismy nadaje się do użytku zewnętrznego. Chrismy jest dostpęna w czterech wymiarach z ciepłym białym światłem LED lub zmienymi kolorami RGB LED. Wersja okablowana, na zapytanie również dostępna wersja z baterią.