0 sztuka sztuki
produkt na zamówienie (3 - 4 tygodnie)
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Przez swoją nowoczesną i minimalistyczną formę Cylina Line została prawdziwą skandynawską ikoną designu i definiuje DNA marki Stelton do dziś.
Ambicją Stelton i ich starannie dobranych, utalentowanych projektantów jest tworzenie ponadczasowych i funkcjonalnych projektów, które sprawią, że codzienne życie stanie się nieco piękniejsze.
Cylinda Line podstawki pod szklanki Stelton
Odbiorca: :
* Pola wymagane
Cylinda Line podstawki pod szklanki Stelton
Klasyczne podstawki po szklanki Cylinda Line duńskiej marki Stelton zostały zaprojektowane przez mistrza skandynawskiego designu Arne Jacobsen. Przez swoją nowoczesną i minimalistyczną formę Cylina Line została prawdziwą skandynawską ikoną designu i definiuje DNA marki Stelton do dziś. Ambicją...
* Pola wymagane
Klasyczne podstawki po szklanki Cylinda Line duńskiej marki Stelton zostały zaprojektowane przez mistrza skandynawskiego designu Arne Jacobsen. Przez swoją nowoczesną i minimalistyczną formę Cylina Line została prawdziwą skandynawską ikoną designu i definiuje DNA marki Stelton do dziś.
materiał | stal nierdzewna |
marka | Stelton |
design | Arne Jacobsen |
kolekcja | Cylinda Line |
Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.
Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm z duńską tradycją i elegancją. Dbał o daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".